Uverejnené

BOH SI MA MUSEL PRITIAHNUŤ VIACKRÁT

Nikdy by som si nepomyslela, že práve ja nájdem cestu k Bohu. Narodila som sa do takej typickej rodiny. Otecko zavesil do kuchyne krížik po svojej prababičke a mamička kupovala knihy o astrológii a numerológii, no obaja sa považovali za ateistov.

Už ako malá som zistila, že mám určité schopnosti, ktorými sa líšim od ostatných. Napríklad som dokázala som vopred povedať, kedy zazvoní telefón, vedela som automaticky písať. Pomocou kyvadielka som hádala správne odpovede v testoch. Ako pubertiačka som to výdatne využívala. Ale veď toho boli plné časopisy aj pre mládež!
Neskôr som stretla kolegu, ktorý býval misionárom. Chcela som sa dozvedieť niečo o Bohu, Ježišovi a Biblii a on mi to trpezlivo vysvetľoval. Dôvod? Aby som mu dokázala, aká je viera iracionálna. Ja som mala predsa svojho boha – boha, ktorý hýbal mojimi virguľami a ostatnými pomôckami. Lenže zrazu prišla rana – opustil ma partner, ktorého som veľmi milovala. A tak som sa v hlbokom zúfalstve, pretože môj boh zjavne nefungoval, začala modliť k tomu, ktorého som vlastne odsudzovala. K Bohu, o ktorom sa píše v Biblii. A ono to fungovalo!
Prežila som Boží dotyk, lásku a odpustenie. Pomerne rýchlo som sa dostala aj z bolestného sklamania, pretože Boh mi dal silu. Poslal mi aj nového partnera, s ktorým som doteraz. Lenže ja som nedokázala naplno prijať dar a hlavne vyslobodenie, ktoré mi Boh dal. Po čase som sa znova nechala opantať astrológiou a podobnými pavedami. Postupne som sa odvrátila od Boha, hoci som ho stále rešpektovala. No myslela som si, že cesta, ktorou ma vedie, nie je tá najlepšia. A tak som sa vrátila k svojmu starému bohu. Dnes už viem, že to bol sám Satan.
No už to nebolo ako kedysi, teraz som mávala depresie, chudla som, cítila som, akoby ma ktosi ovládal. A chradla som aj vnútorne, nedokázala som sa poriadne ani sústrediť. Dvakrát ma vyhodili zo skúšky, hrozil mi dokonca vyhadzov… Bola som znova na dne. Tak, ako kedysi, keď ma opustil partner.
No zavčasu som si uvedomila, že ma môj boh akoby nepočul. A vtedy sa mi rozsvietilo, pochopila som, že veštenie a podobné praktiky vo mne vzbudzujú strach z budúcnosti, prinášajú mi bolesť a bezmocnosť. Opäť som sa začala úpenlivo modliť k skutočnému Bohu. Prosila som, aby ma prijal späť, aby všetko zlé odo mňa odohnal. A stal sa zázrak! Neskutočne sa mi uľavilo. Prestali aj depresie prešli, našla som znova pokoj. Vedela som, že Satan už nemá nado mnou žiadnu moc. Všetky moje zvláštne schopnosti prestali fungovať.
Dnes má Boh môj život vo svojich rukách a všetko, čo som od neho dostala (novú prácu, partnera, priateľov), bolo to najlepšie, čo ma v živote stretlo. Vrúcne Bohu ďakujem, že ma znova prijal. Jeho múdrosť a trpezlivosť s nami je nekonečná. Aj vám všetkým prajem, aby ste sa o tom presvedčili. Prajem vám len to najlepšie.
Jana Bostlová (www.jezis.cz, upr.)

Verzia pre tlač